Ortopedické podložky masážní

Proč děti a dospělý potřebují оrtopedické podložky masážní Ortek?

Protože svaly a vazy chodidel je třeba trénovat. Jestli že budou slabé, může to vést k deformaci chodidel: valgus, ploché nohy, varus. Pokud se svaly chodidel procvičí, pak bude chodidlo - základ celého těla - pevné. Při tréninku třikrát týdně bude chůze dítěte jístější již po prvním měsíci cvičení. 

Chodidlo člověka je předurčeno k chůzi po nerovnostem. U našich předků přece nebyl parket nebo laminát, dlažba nebo asfalt. A také neměli baleríny nebo jinou obuv s rovnou podrážkou, která jim bude deformovat chodidlo. Proto pro správný a  zdravý vývoj chodidel je NUTNÉ chodit po nerovnostem, a nejlépe naboso.

Někomu bohatě stačí běhat po trávě, písku nebo oblázcích. Hlavně když je teplo. Ale co dělat pokud nemáme přírodu v dostupnosti.? Samozřejmě hledat řešení. Například, skvělým řešením je ortopedický masážní kobereček.

V katalogu e-shopu ORTEK si můžete vybrat kobereček pro chodidla na základě různých kritérií:

 • preferovaný povrch - hladší nebo ostřejší prvky

 • velikost - můžete si pořídit kobereček s různým množstvím modulů 

Co ještě dokáže ortopedický kobereček?

 • správná tvorba fyziologických kloubů u dětí

 • stimulace krevního oběhu

 • zpevnění svalů chodidla

Typy masážních koberečků

Hlavním účelem většiny ortopedických koberečků je masáž chodidel za účelem jejich zpevnění. Výběr koberce je dán jeho efektivností ale i subjektivními preferencemi zákazníka - estetickými, hmatovými atd.

Výjimečné místo v sortimentu má akupunkturní masážní podložka, která slouží nejen k masáži chodidel, ale i zad.

Akupunkturní podložku je užitečné používat při bolesti zad, pocitu neustálé únavy, nedostatku energie, ale i při relaxaci, snížení napětí a stresu. Také je užitečný při deformaci chodidel.

Princip práce akupunkturní podložky spočívá v důsledku ostrých prvků na povrchu těla, čímž se stimuluje krevní oběh.A krev intenzivněji dodává kyslík a další užitečné látky do problémových částí těla.

Akupunkturní podložku můžete zakoupit jako samostatný díl (rozměr modulu je 26x26 cm), nebo již sestavené sady ve variacích po čtyřech, šestí nebo devítí dílů.

Masážní kobereček Ortek

Zvláštní oblibu si získal masážní kobereček ve formě puzzle. Je vyroben z bezpečného hypoalergenního materiálu bez škodlivých komponentů. Koberečky se snadno skladňují, pohodlně myjou, rychle se skládají a rozkládají. Lze je zakoupit jako celek (ve variacích po 4, 6, 8 nebo 10 modulů), nebo samostatně.

Jak správně cvičit na masážní podložce?

Základní princip cvičení s ortopedickým koberečkem je, jak už asi tušíte, právě masáž. Došlapávaním na kobereček různými částmi chodidla působíte nerovnostmi na svaly a vazy, tím posilujete chodidlo a případně napravujete deformaci, pokud nějaká je.

Připravili jsme souhrn snadných cviků a také natočili video, které Vám pomůže. 

Sestava cviků:

 • chůze po podložce dopředu - dozadu (7-9 opakování)

 • v přímém stoji se zvedejte na špičky (7-9 opakování)

 • v přímém stoji se přehoupávejte z paty na špičky (7-9 opakování)

 • v přímém stoji střídavě přitahujte koleno k lokti opačné strany těla (7-9 opakování)

 • chůze po vnitřní straně chodidla (7-9 opakování)

 • chůze po vnější straně chodidla (7-9 opakování)

 • chůze na špičkách (30-60 vteřin)

 • dřepy - nezvedejte paty ze země (7-9 opakování)

 • udržení rovnováhy na jedné noze (7-9 opakování)

 • skoky z jednoho modulu na jiný (7-9 opakování)

 • střídavě skoky na jedné noze (6-8 opakování)

 • Chůze v podřepu (6-8 opakování)

Jaký ortipedický masážní kobereček si na e-shopu Ortek vybrat?

Zde se musíte rozhodnout podle různých kritérií. Je důležité, vybrat si takový kobereček, se kterým bude příjemné cvičit jak z estetického hlediska tak i hmatového.

Je ten pravý čas seznámit se s nabídkou a vybrat si ortopedický kobereček!

Obchod má také оrtopedické polštáře a мasér

Videoreceze zákazníků

Výhody: Velikost,skladnost,jednoducha moznost presunu
Nedostatky: --
Komentář: Puzzle jsme koupili pro triletou dcerku k léčbě plochých nohou. Dodání proběhlo velmi rychle,v pátek objednáno-v pondělí doručeno. Po podlozkach se dcerce libi chodit,poskakovat,lze dily spojit,ale rozlozit take jednotlive po pokoji. Zatim zaujalo velmi,snad nam to vydrzi a hlavne take prinese vysledky ve zlepseni stavu.
Renata GAMBOVA (Datum recenze: 24.01.2023)
Komentář: Tuto podložku máme v Rodinném centru, kam chodí maminky s dětmi do 4 let. Děti (vlastně i maminky) jsou z ní nadšené. Ti, kteří neumí chodit, po ní lezou, starší po ní chodí, kluci zkoušejí, jestli jejich auta přejedou přes ,,kameny” nebo ,,šišky” a holčičky to používají i jako chodníček u domečku. Prostě si každý najde své využití. Podložku nejvíce používáme na cvičení s dětmi nebo jako část ,,opičí dráhy”. Dětem se moc líbí a rády po ní chodí. Je příjemná na nohy, přenosná, snadno omyvatelná a proto...
Adéla Horáková (Datum recenze: 14.10.2022)