Ortopedické polštáře

Jak vybrat ortopedický polštář?

Pravděpodobně již víte jak je důležitě si vybrat správné matrace na spaní. Stejně tak výběr polštáře není o nic menší a možná ještě důležitější v případě, že máte některá onemocnění! Dnes prozradíme několik tajemství výběru vysoce kvalitních ortopedických polštářů, které nejen předcházejí výskytu četných onemocnění, ale mají také přímý terapeutický účinek.

Typy ortopedických polštářů prezentovaných na trhu

V současné době je na našem trhu dostupných více druhů ortopedických polštářů, z nichž hlavní jsou klasické obdélníkové, vlnité a také s křivkami pro záda. Tyto wellness polštáře se dokonale přizpůsobí poloze lidského těla, poskytují pohodlný a zdravý spánek jak při spánku na boku, tak na zádech. Jaký model byste si měli vybrat? Dbejte nejen na vzhled a tvar polštáře, ale také na jeho výplň, tuhost a výšku.

Výplň ortopedických polštářů

Dobře známé tradiční polštáře plněné peřím nebo prachovým peřím dobře dýchají, ale často nejsou hygienické a dokonce mohou způsobit i alergie. Ortopedické polštáře nemají tyto nedostatky, protože materiály jako např.

  • PPU granule;

  •  latex;

  • paměťová pěna atd.

to jsou prodyšné materiály, které neabsorbují vlhkost a nezpůsobují alergické reakce. U některých polštářů je navíc výplň perforovaná pro lepší cirkulaci vzduchu. V poslední době oblibu získávají ortopedické polštáře, které jsou plněné přírodními materiály, například pohankovými slupkami.

Výška ortopedických polštářů

Výška ortopedického polštáře je rozhodujícím faktorem pro výběr správného modelu: bude na ní záviset nejen použitelnost modelu, ale také účinnost polštáře. Správně zvolená výška polštáře poskytne páteři dobrou oporu a pomůže pečovat o její zdraví.

Na českém trhu jsou za přijatelnou cenu dostupné ortopedické polštáře, jejichž výška se pohybuje mezi 6-16 cm, abyste zjistili, která výška je pro vás optimální, proveďte několik jednoduchých testů: změřte vzdálenost od okraje ramene ke krku: výsledná hodnota bude pro vás správná výška polštáře. Odchylka měření nesmí přesáhnout 1-2 cm.

Tuhost ortopedických polštářů

Tuhost ortopedických polštářů na sezení nebo spaní je stejně důležitá jako tuhost ortopedických matrací. Na trhu najdete jak velmi měkké, tak se zvýšenou tuhostí, takže si určitě vyberete variantu, která vám vyhovuje.

 Při výběru je důležité zvážit:

  •   Vaše normální poloha při spánku. Pokud spíte na zádech - můžete zvolit měkký polštář, pokud na boku - potřebujete nejen tužší, ale i vyšší polštář.

  •   Osobní pocity během spánku: pokud se cítíte nepohodlně, pocítíte necitlivost zad – polštář je příliš měkký, a pokud se brada téměř dotýká hrudníku – polštář je příliš tuhý.

Ortopedické polštáře ORTEK

Pokud hledáte kvalitní ortopedický polštář na spaní, věnujte pozornost modelům Ortek. Jsou pohodlné, šetrné k životnímu prostředí. Široký sortiment vám umožní vybrat si řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Další výhodou je přijatelná cena ortopedických polštářů a možnost odborného poradenství při jejich výběru

Obchod má také рolštářky do auta a оrtopedické polštáře na spaní . 

Videoreceze zákazníků

Výhody: Velikost,skladnost,jednoducha moznost presunu
Nedostatky: --
Komentář: Puzzle jsme koupili pro triletou dcerku k léčbě plochých nohou. Dodání proběhlo velmi rychle,v pátek objednáno-v pondělí doručeno. Po podlozkach se dcerce libi chodit,poskakovat,lze dily spojit,ale rozlozit take jednotlive po pokoji. Zatim zaujalo velmi,snad nam to vydrzi a hlavne take prinese vysledky ve zlepseni stavu.
Renata GAMBOVA (Datum recenze: 24.01.2023)
Komentář: Tuto podložku máme v Rodinném centru, kam chodí maminky s dětmi do 4 let. Děti (vlastně i maminky) jsou z ní nadšené. Ti, kteří neumí chodit, po ní lezou, starší po ní chodí, kluci zkoušejí, jestli jejich auta přejedou přes ,,kameny” nebo ,,šišky” a holčičky to používají i jako chodníček u domečku. Prostě si každý najde své využití. Podložku nejvíce používáme na cvičení s dětmi nebo jako část ,,opičí dráhy”. Dětem se moc líbí a rády po ní chodí. Je příjemná na nohy, přenosná, snadno omyvatelná a proto...
Adéla Horáková (Datum recenze: 14.10.2022)