Zdravotní podsedák na židli, ortopedické podsedáky

Vaše záda vám určitě řeknou "děkuji!"

Správná póza při sezení je téměř polovinou úspěchu zdravých zad.  K takovému držení těla bude přispívat ortopedický podsedák.

To platí zejména pro osoby se sedavým zaměstnáním  - v kanceláři nebo při řízení auta. Člověk, unavený nebo unášený výrobním procesem, často přestane věnovat pozornost své poloze v prostoru a záda se hladce změní z přímky na nebezpečný půlkruh …

Avšak buďme upřímní: problémy se zády by se neměly přičítat jen práci: v naší vzrušující době digitálních vychytávek netráví vzácný laik večer malebně shrbený u svého oblíbeného tabletu nebo notebooku.

Tak či onak, právě nesprávné sezení dává smutný začátek mnohá onemocnění páteře a celého těla.

Jak se vyhnout – alespoň pokud je to možno – škodlivým vlivům sedavého způsobu života na vlastní zdraví? Nebo se zaměřit na prevenci komplikací, které ještě nevznikly?

Docela jednoduché – kupte si ortopedický sedák. Neustálé sledování držení svého těla je obtížné čistě fyzicky, kvůli rozptýlení – v práci, na cestách, na jasné obrazovce. Tak proč tuto důležitou zodpovědnost nepoložit...na polštář?  Právě on se postará o snížení zátěže kostrče a pánve, zmírní únavu zad a odlehčí svaly celé páteře, čímž zabrání vzniku bolestí ve všech částech páteře a také ramenního pletence.

Někdo namítne: prý, že ortopedický polštář takové potenciální problémy nevyřeší. A bude se mýlit. Protože zatímco problémy jsou jen v projekci – polštář posune jejich vznik daleko v budoucnost, dokud je vaše starost o své tělo důležitější než všechno ostatní.

Sedavá práce a dlouhé řízení to nejsou jediná kritéria, která vede ke koupi sedáku. Ortopedický sedák může pomoci v jiných obdobích života. Například může být užitečný pro nastávající maminky v posledních měsících očekávání miminka. 

Nebo při nuceném sezení či ležení (například po operaci), aby se zabránilo vzniku proleženin. Nebo při rehabilitaci po porodu či úrazech.

V závislosti na účelu použití mají podsedáky různé tvary a různé výplně. Naši odborníci vám pomohou rozhodnout o typu produktu a vybrat si ten nejlepší. Máme v nábidce různé ortopedické polštáře pro různé účely, zejména polštář proti vráskám a klínový polštář