Zdravotní podsedák na židli, ortopedické podsedáky

Vaše záda vám určitě řeknou "děkuji!"

Správná póza při sezení je téměř polovinou úspěchu zdravých zad.  K takovému držení těla bude přispívat ortopedický podsedák.

To platí zejména pro osoby se sedavým zaměstnáním  - v kanceláři nebo při řízení auta. Člověk, unavený nebo unášený výrobním procesem, často přestane věnovat pozornost své poloze v prostoru a záda se hladce změní z přímky na nebezpečný půlkruh …

Avšak buďme upřímní: problémy se zády by se neměly přičítat jen práci: v naší vzrušující době digitálních vychytávek netráví vzácný laik večer malebně shrbený u svého oblíbeného tabletu nebo notebooku.

Tak či onak, právě nesprávné sezení dává smutný začátek mnohá onemocnění páteře a celého těla.

Jak se vyhnout – alespoň pokud je to možno – škodlivým vlivům sedavého způsobu života na vlastní zdraví? Nebo se zaměřit na prevenci komplikací, které ještě nevznikly?

Docela jednoduché – kupte si ortopedický sedák. Neustálé sledování držení svého těla je obtížné čistě fyzicky, kvůli rozptýlení – v práci, na cestách, na jasné obrazovce. Tak proč tuto důležitou zodpovědnost nepoložit...na polštář?  Právě on se postará o snížení zátěže kostrče a pánve, zmírní únavu zad a odlehčí svaly celé páteře, čímž zabrání vzniku bolestí ve všech částech páteře a také ramenního pletence.

Někdo namítne: prý, že ortopedický polštář takové potenciální problémy nevyřeší. A bude se mýlit. Protože zatímco problémy jsou jen v projekci – polštář posune jejich vznik daleko v budoucnost, dokud je vaše starost o své tělo důležitější než všechno ostatní.

Sedavá práce a dlouhé řízení to nejsou jediná kritéria, která vede ke koupi sedáku. Ortopedický sedák může pomoci v jiných obdobích života. Například může být užitečný pro nastávající maminky v posledních měsících očekávání miminka. 

Nebo při nuceném sezení či ležení (například po operaci), aby se zabránilo vzniku proleženin. Nebo při rehabilitaci po porodu či úrazech.

V závislosti na účelu použití mají podsedáky různé tvary a různé výplně. Naši odborníci vám pomohou rozhodnout o typu produktu a vybrat si ten nejlepší. Máme v nábidce různé ortopedické polštáře pro různé účely, zejména polštář proti vráskám a klínový polštář

Videoreceze zákazníků

Výhody: Velikost,skladnost,jednoducha moznost presunu
Nedostatky: --
Komentář: Puzzle jsme koupili pro triletou dcerku k léčbě plochých nohou. Dodání proběhlo velmi rychle,v pátek objednáno-v pondělí doručeno. Po podlozkach se dcerce libi chodit,poskakovat,lze dily spojit,ale rozlozit take jednotlive po pokoji. Zatim zaujalo velmi,snad nam to vydrzi a hlavne take prinese vysledky ve zlepseni stavu.
Renata GAMBOVA (Datum recenze: 24.01.2023)
Komentář: Tuto podložku máme v Rodinném centru, kam chodí maminky s dětmi do 4 let. Děti (vlastně i maminky) jsou z ní nadšené. Ti, kteří neumí chodit, po ní lezou, starší po ní chodí, kluci zkoušejí, jestli jejich auta přejedou přes ,,kameny” nebo ,,šišky” a holčičky to používají i jako chodníček u domečku. Prostě si každý najde své využití. Podložku nejvíce používáme na cvičení s dětmi nebo jako část ,,opičí dráhy”. Dětem se moc líbí a rády po ní chodí. Je příjemná na nohy, přenosná, snadno omyvatelná a proto...
Adéla Horáková (Datum recenze: 14.10.2022)