Polštářky do auta

Vše, co jste chtěli vědět

Hlavním účelem ortopedického polštáře pro řidiče je zajistit, aby čas strávený za volantem byl co nejpohodlnější a neškodný. Dlouhodobé sezení je totiž mnohem nebezpečnější, než se na první pohled zdá.

V závislosti na typu a specifickém zaměření ortopedického účinku se polštáře řidiče dělí do kategorií:

  • na záda;
  • na spodní část zad;
  • na krk;
  • na zadek.

Může se zdát, že je obtížné vybrat si ze široké nabídky správný typ polštáře. To však není tento případ. Důležité je znát slabá místa svých zad a pomocí tohoto kouzelného zařízení jim poskytnout potřebnou oporu.

Právě tato povinná funkce odlišuje ortopedický polštář na sedadlo do auta od běžného polštáře. První snese zátěž a odlehčí zádům řidiče, zatímco druhá sice poskytne dočasné pohodlí, ale páteři ani svalům neuleví, ať už si ji dáte pod záda, nebo, pardon, pod zadek .

Proč řidič potřebuje ortopedický polštář?

Bez ohledu na to, jak polštář vypadá nebo pro jakou část zad je určen, jeho úkolem je:

  • snížení zatížení páteře ve správném úseku,
  • uvolnění zádových svalů,
  • prevence bolestivých pocitů (bolesti hlavy, sevření krčních svalů, bolest zad, tlak v oblasti kostrče atd.),
  • normalizace krevního oběhu tím, že minimalizuje zúžení cév způsobené stresem,
  • zbavení se příznaků únavy,
  • udržování spravného držení těla při nuceném sezení.

Polštář v každé kategorii musí dokonale přiléhat k opěradlu sedadla. Je-li to vzhledem k tvaru polštáře nutné, měl by být pevně připevněn k opěradlu, aby řidič nemusel se rozptylovat nutností nastavovat zařízení a vracet je do správné polohy. Za tímto účelem je mnoho polštářů vybaveno speciálními fixačními popruhy, které umožňují upevnění polštáře v příslušné části sedadla ve správné úrovni.

Samostatná kategorie obsahuje polštáře se speciálními funkcemi, které jsou předepsány v návodu. Nejčastěji se jedná o rehabilitaci po úrazech a operacích, prevenci pánevních onemocnění, hemoroidů, ale také o ortopedický polštář pro těhotné ženy apod.

Tyto polštáře mají zpravidla tvar kruhu nebo čtverce s kulatým otvorem uprostřed, nebo jsou ve tvaru písmene U. Výplň může být různá, od tužší pohanky, přes měkčí polystyrenové kuličky až po inovativní jemnou paměťovou pěnu, která má efekt tvarové paměti.

Výplň ortopedických polštářů

Na rozdíl od všeobecného mínění o tom, že je třeba dávat přednost přírodním materiálům, jako je pohanka, nemůžeme nedoporučit polštáře z polyuretanové pěny. Tento neuvěřitelný materiál byl vyvinut speciálně pro kosmonauty, aby dlouhé lety byly pro páteř ve skafandru bezpečné.

Co se týče pohanky, její nespornou výhodou je kromě biologického původu také cena, která je mnohem nižší než u produktů vyrobených ze syntetických analogů.

Jak si vybrat a kde koupit?

Virtuální obchody jsou plné nabídek, takže otázku "kde nakoupit" snadno vyřešíte. Internetový obchod ORTEK nabízí také širokou škálu produktů nejen polštářů na záda a krk, ale také například polštář proti vráskám a klínový polštář. Jakýkoli polštář si můžete objednat hned teď, a to i s doručením produktu. Zatím doporučujeme zakoupit zařízení osobně, aby vyzkoušet a vybrat si to, které vám při používání poskytne nejpohodlnější pocit.

Jak se používá polštář pro řidiče?

Odpověď na tuto otázku je řečnická a je obsažena už v otázce. Položte si polštář pod záda / pod dolní část zad / pod krk / pod zadek (podtrhněte ) a klidně se věnujte svým záležitostem. Vaši páteř nyní chrání osobní pomůcka, která zaručeně uleví vašim zádům a krku na dlouhých cestách autem. Pořiďte si ortopedický polštář, auto musí byt vybaveno správnými doplňky!

Videoreceze zákazníků

Výhody: Velikost,skladnost,jednoducha moznost presunu
Nedostatky: --
Komentář: Puzzle jsme koupili pro triletou dcerku k léčbě plochých nohou. Dodání proběhlo velmi rychle,v pátek objednáno-v pondělí doručeno. Po podlozkach se dcerce libi chodit,poskakovat,lze dily spojit,ale rozlozit take jednotlive po pokoji. Zatim zaujalo velmi,snad nam to vydrzi a hlavne take prinese vysledky ve zlepseni stavu.
Renata GAMBOVA (Datum recenze: 24.01.2023)
Komentář: Tuto podložku máme v Rodinném centru, kam chodí maminky s dětmi do 4 let. Děti (vlastně i maminky) jsou z ní nadšené. Ti, kteří neumí chodit, po ní lezou, starší po ní chodí, kluci zkoušejí, jestli jejich auta přejedou přes ,,kameny” nebo ,,šišky” a holčičky to používají i jako chodníček u domečku. Prostě si každý najde své využití. Podložku nejvíce používáme na cvičení s dětmi nebo jako část ,,opičí dráhy”. Dětem se moc líbí a rády po ní chodí. Je příjemná na nohy, přenosná, snadno omyvatelná a proto...
Adéla Horáková (Datum recenze: 14.10.2022)