Oblázkové masážní podložky - výhody

Zobrazení: 263

Víte, jak je příjemné procházet se bosýma nohama po mořských oblázcích za doprovodu rytmu neuspěchaných kroků a vzrušujícího tance sotva probuzených ranních paprsků? Ranní příboj laskající vaše prsty lehkými, chladivými doteky vás zbaví únavy a naplní vás kouzlem svěžesti a osvěžení, které s vámi zůstane po celý den …

Chůze po mořských oblázcích je vlastně léčba plochých nohou, pokud je již máte, nebo jejich prevence pomocí této preventivní masáže. A koneckonců, masáž chodidel je užitečná a funguje skvěle nejen u plochých nohou, ale i u dalších deformit – varózity a koňské nohy, plochovbočené  nohy. Při artritidě, artróze a křečových žilách je masáž rovněž nezbytnou součástí léčby.

Aktivací bodů na chodidlech se zapojuje celé tělo, a proto je tato masáž úžasně relaxační a uvolňuje napětí v celém těle.

Realita života však diktuje svá vlastní pravidla. Neposílá ráno dítě k moři, ale do školky nebo do školy, vytrhává dospělé ze snění a přesouvá je k práci nemilosrdně odnášejíc efemérní myšlenky na příboj :)

Zdraví však vyžaduje své. A pokud jsou tyto požadavky v dětství často pouze doporučující – při absenci zjevných problémů, pak s věkem jsou povinné. A pokud se již v dětství vyskytnou zdravotní komplikace, jejich ignorování je zcela vyloučeno.

Pokud je tedy masáž nohou nutná pro léčbu nebo prevenci, jednoznačně musíte jí provést. A víte co? Nemusíte pro to chodit na pláž každý den! Pokud nemůžete uspořádat každodenní procházku po oblázkové pláži, pláž přijde za vámi. Samozřejmě neoriginální, ale ve velmi zjednodušené verzi - ale přijde.

Masážní podložka pod nohy z přírodních oblázků je dokonalá masáž nohou pro všechny bez omezení - děti i dospělé.

Doporučeno pro použití k prevenci:

  • plochých nohou, koňské nohy, valgozity a dalších deformit;
  • křečových žil, artritidy a artrózy;
  • chronické únavy a tíhy v nohou.
Pokud již tyto problémy máte, mphou při léčbě sehrát důležitou roli masážní ortopedické podložky, které hrají na nervová zakončení vašich chodidel jako na klavír, uvolňují napětí v chodidlech a páteři, zlepšují svalový tonus, zvyšují pružnost svalů a aktivně ovlivňují krevní oběh. Při ortopedických problémech u dětí masáž umělými oblázky posiluje podélnou a příčnou klenbu chodidla a podporuje správné utváření klenby.

Masážní podložka na nohy se skládá ze čtyř/šesti modulů o rozměrech 25 x 25 cm. Sestavte si tuto jednoduchou skládačku a získáte vlastní oblázkové pobřeží. Můžete si ho umístit kamkoli, záleží jen na vás, kde chcete doma na pláži procházet :)

Oblázky na podložce Ortek jsou umělé, vyrobené z hygienického, hypoalergenního PVC.

Oblázková masážní podložka - doporučení lékaře

Masážní koberec byste měli používat v závislosti na doporučeních lékaře a vaší vlastní fantazii. Dospělým, kteří vědomě šlapou na oblázky s jasným cílem zmírnit svůj stav, se doporučuje gymnastika s určitou sestavou cviků. Zde jsou některé z nich:

  • choďte po oblázcích střídavě vnitřní nebo vnější stranou chodidla;
  • jemně se převalujte od paty k špičce a naopak, choďte střídavě na špičkách a po patách;
  • přešlapujte malými krůčky v podřepu přenášejíce váhu těla na chodidla;
  • stůjte střídavě na pravé a levé noze po dobu 10 sekund a snažte se udržet rovnováhu;
  • skákejte po obou nohou nebo střídavě po každé noze atd.

Stejné cviky se vlastně doporučují i dětem při léčbě deformit nohou, ale protože děti nudí dělat cokoli jen podle pokynů, měla by být masáž pro ně vždy doprovázena hravými chvilkami. Na podložku můžete například umístit miniaturní kouzelnou zemi, kde se obyvatelé různých měst pohybují po svém: ve městě A chodí po patách, ve městě B na špičkách, jejich sousedé z jihu skáčou po jedné noze a seveřané ohýbají nohy k vnějšímu okraji. Zkombinujte navrhované cviky a využijte svou fantazii k vytvoření vlastního tréninku chodidel. A tu nejlepší masážní podložku na ploché nohy můžete si vybrat u nás.

Nejprodávanější