Pohodlná obuv pro nastávající matky

Zobrazení: 338

Od samého počátku těhotenství musí být o nastávající maminku postaráno a musí jí být zajištěno pohodlí po celých devět měsíců. S jakou radostí a nadějí se nakupuje oblečení a boty pro těhotné! Aby nic netlačilo, nic nezpůsobovalo nepohodlí, aby dítě rostlo ve svém hnízdě a matka ho pečlivě nosila jako vzácnou nádobu…

… Když se žena připravuje na mateřství, její tělo projde celou změnou a je těžké si představit její rozsah. Nemluvíme teď o změnách nálad, chuťových preferencích a hormonálních proměnách, dokonce ani o božském kouzlu, že z malé buňky v děloze vzniká den po dni po dobu devíti měsíců malý člověček...

Máme na mysli fyzické změny, kterými tělo nastávající matky prochází po celou dobu čekání na zázrak. Věděli jste, že když žena je těhotná, posouvá se její anatomická osa, což mění její těžiště? S rostoucím břichem se pohybuje vpřed. Tím se změní chůze nastávající matky.

Proto je velmi důležité již na začátku těhotenství, ještě před změnami, zajistit stabilitu chůze matky a zakoupit speciální zdravotní obuv pro těhotné ženy. S oblečením je to jednodušší - pokud je tam místo na bříško, je to určitě pro těhotné. Jak ale poznáte, jak pohodlné boty budou, jak vybrat správnou velikost bot a zda je jejich účel správný?

V zimě buďte obzvláště opatrní - zimní těhotenská obuv musí být stabilní a neklouzavá, musí se snadno nazouvat a vyzouvat a zároveň musí být dobře upevněna na noze, aby nedocházelo k podvrtnutí kotníku nebo hlezenního kloubu.

Léto, jaro a podzim ve skutečnosti určují jejich sezónní požadavky na obuv. V mimosezónním období je to podzimní ortopedická obuv dámská, a je také důležité, aby obuv byla nepromokavá. Letní obuv by měla zabránit pocení nohou, aby nedošlo ke zranění v důsledku kluzkých stélek.

Pro všechny boty - a bez ohledu na roční období, kdy je nastávající maminka nosí - však platí stejná kritéria, která je třeba při výběru nového páru zvážit:

  • stabilita (takže žádné podpatky! Pro budoucí matku je to nebezpečné),
  • ergonomie (anatomické vložky, v případě potřeby supinátor, podpora paty, odpružení),
  • široká špička, aby nedocházelo ke stlačování prstů a ovlivňování krevního oběhu v této oblasti,
  • pouze přírodní a kvalitní materiály,
  • pohodlné obouvání a zouvání,
  • robustní bezpečné zapínání,
  • při problémech nohou speciální zdravotní a ortopedická obuv, jako napřiklad ortopedická obuv na haluxy nebo zdravotní obuv pro ploché nohy.

S zapínáním je to takhle. Na začátku těhotenství, kdy dítě ještě nepřibírá na váze a vaše břicho vám umožňuje se ohnout a botu zapnout nebo zavázat, lze jako zapínání použít nejen suchý zip, ale i tkaničky. Tkaničky umožňují upravit nárt přidáním nebo ubráním na správných místech. A zpravidla mají nohy během těhotenství tendenci otékat, takže je velmi vhodné používat tkaničky.

S rostoucím bříškem bude ohýbání nepohodlné a tkaničky si budete moci zavázat jen s pomocí. Ale nastávající tatínkové to většinou dělají rádi :) Takže rostoucí dítě není důvodem, proč se vzdát oblíbených šněrovacích bot.

Nejdůležitějším pravidlem, které lze aplikovat na naprosto jakoukoli obuv, je, že budoucí maminka se musí cítit pohodlně. Anatomická obuv jí v tom může pomoci.

Módní boty značky 4Rest-Orto

Podívejme se nyní na jeden z modelů, které náš internetový obchod Ortek nabízí. Jedná se o ortopedický model, krásnou obuv s nízkým střihem, elegantní a půvabnou. Noha vypadá žensky a elegantně, a co je nejdůležitější - rozhodně se mohou hrdě nazývat pohodlné boty pro těhotné ženy.

Pár je vyroben v Turecku, stejně jako celá naše řada ortopedické obuvi pro dospělé. Další modely si můžete prohlédnout v sekci оrtopedická obuv dámská. Svršek je vyroben z měkké a na dotek příjemné kůže. Uvnitř je jemná textilní podšívka s koženými prvky.

Měkká stélka je anatomicky tvarovaná, s vypouklinami a prohlubněmi na správných místech. Materiál stélky má navíc paměťový efekt a při nošení se přizpůsobí individuálnímu tvaru vašeho chodidla.

Sada obsahuje podélně příčný supinátor, který lze v případě potřeby vložit do bot (je důležité, aby to provedl odborník, protože s místem vložení supinátoru se nemůžete pokazit).

Podrážka je vyrobena z polyuretanu odolného proti oděru. To znamená, že boty vydrží skoro navždy a na asfaltu neklouží. Výška platformy v oblasti paty je 4,5 cm. Jedná se o optimální fyziologickou výšku podpatku: za prvé, nohy se nastávající maminky neunaví, za druhé, je tím zachována doporučená poloha paty, která je následně zvednutá jen o pár centimetrů, protože platforma uprostřed a vpředu je také mírně zvednutá.

Uvnitř platformy jsou navíc polštářky tlumicí chůzi. Dokonce si můžete osahat, jak fungují: pevně zatlačte prstem do stélky a uvidíte, jak se platforma stlačuje.

Na obou stranách modelu je zip, což usnadňuje obouvání a zouvání bot.

Jedná se o polosezónní model, ideální obuv na podzim a jaro - kvalitní kůže a pevná podrážka udrží vaše nohy v suchu a teple během březnových proudů tajícího sněhu i říjnových dešťů.

Mimochodem, až těhotenství skončí, bude novopečená maminka potřebovat oblíbené boty, aby se jí nohy neunavily z dlouhých procházek s kočárkem. Ale to je úplně jiný příběh:)

Nejprodávanější